Reviczkyné Lascsik Tímea

Óvodapedagógus

Mottóm: " Minden gyermekben megvan a cselekvési vágy és a világmindenség megismerésének igénye, csak annak kibontakoztatását kell elősegíteni." ( Mária Montessori)

Hivatásom során fontosnak tartom a gyermekek megismerését, elfogadását, az érzelmi biztonság megteremtését, az esetleges másság, máshogy működés megértését, gyermekközpontúságot.

A megismerés egy megfigyelési folyamat is, amely által a pedagógus felismerheti, hogy a gyerekeknek mire is van szükségük, milyen szenzitív fejlődési periódusban vannak, ezáltal megfelelő játéklehetőséget biztosítva segítse a gyermeket a fejlődés útján.

A Montessori módszer közel áll hozzám, amit igyekszem beépíteni a tevékenységeim során. Szívesen készítek ilyen jellegű játékokat, amivel örömmel játszanak a gyerekek. A foglalkozások során próbálok komplex módon gondolkodni, lelkesen megvalósítani a kitűztött célokat.

Tanulmányaim

Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kar német nemzetiségi óvodapedagógus

Montessori Egyesület ( Montessori alapképzés)